Zastępca Kierownika Sklepu

Spring Professional Sales & Marketing w specjalizacji Retail Fashion na zlecenie swojego klienta, europejskiej firmy odzieżowej wchodzącej na rynek Polski do swojego pierwszego, flagowego sklepu z modą damską kandydatów na stanowiska:

Zastępca Kierownika Eleganckiego Butiku Odzieżowego
Lokalizacja: Warszawa

Podsumowanie stanowiska. Zastępca kierownika sklepu wspiera Kierownika Sklepu w prowadzeniu butiku, zarządzaniu zespołem 4-5 pracowników sprzedaży, dba o wysoki standard, stronę wizualną i ekspozycję kolekcji, nadzór nad tworzeniem grafiku i wsparciu zespołu w realizacji celów sprzedażowych. Głównym zadaniem jest koordynowanie pracą podległych pracowników i ich codziennymi zadaniami poprzez tworzenie oraz utrzymywanie przyjaznego środowiska pełnego wyzwań i możliwości rozwoju.
Wielkość zespołu: 5-6 osób.
Raportuje bezpośrednio do kierownika sklepu.

Zakres odpowiedzialności:

  1. Sprzedaż:
  • Osiąga target tygodniowy, miesięczny i roczny
  • Nadzoruje realizacje planów sprzedażowych zespołu (w przeliczeniu na średnią liczbę produktów sprzedanych w ramach jednej transakcji)
  • Nadzoruje procesy kadrowe i terminarz, grafik, plan urlopowy
  • Koordynuje konkursami sprzedażowymi, promocjami, ekspozycją i obsługa klienta.
  1. Zadania operacyjne:
  • Zapewnia sprawne, dobrze prezentujące się funkcjonowanie sklepu
  • Zarządza procedurami zgodnie ze standardami operacyjnymi
  • Zarządza wykorzystaniem narzędzi i zasobów firmy
  • Maksymalizowanie efektów z obszaru merchandising zgodnie z określonymi standardami
  • Promowanie wizerunku firmy
  • Nadzór nad poziomem czystości i organizacji na sklepie i magazynie
  1. Zarządzanie zespołem oraz Talent Management:
  • Monitorowanie rozwoju pracowników i zapewnianie im potrzebnych szkoleń
  • Nadzór nad wykonywaniem zakresu obowiązków przez podległy zespół
  • Stałe podnoszenie kompetencji pracowników
  • Tworzenie przyjaznej i produktywnej atmosfery
  • Nadzór nad adekwatnym i czasowym awansem pracowników
  1. Obsługa klienta:
  • Dawanie swoim zachowaniem przykładu wzorowej postawy wobec klientów
  • Nadzór nad utrzymaniem standardów obsługi klienta przez podległy zespół
  • Efektywne rozwiązywanie problemów w zakresie obsługi klienta
  • Monitorowanie szczególnych osiągnięć zespołu w ramach obsługi klienta
Obowiązki:
  • Wsparcie Centrali Firmy w zakresie realizacji planów biznesowych oraz wsparcie Kierownika Sklepu
  • Pełnienie funkcji Kierownika Sklepu pod nieobecność Kierownika
  • Zarządzanie organizacją i prezencją sklepu
  • Opracowanie oraz nadzorowanie planów i statystyk wykorzystywanych w sklepie, jak również raportów audytowych
  • Kontrola wydatków sklepu w ramach planów kadrowo-płacowych oraz osiągnięć w sprzedaży
  • Współpraca z zespołem managerów w celu zintegrowania zadań operacyjnych
  • Zarządzanie spotkaniami w sklepie zgodnie ze standardami firmy, a także informowanie Kierownika Sklepu o sukcesach i możliwościach zespołu
  • Organizowanie szkoleń, zapewnienie rozwoju zawodowego w zespole
  • Utrzymywanie pozytywnej i przyjaznej kultury organizacyjnej
  • Aktualizowanie notatek służbowych z obszaru operacyjnego i merchandisingu
  • Nadzór nad zachowaniem procedur i standardów
  • Kontakt z Dyrektorem Regionu w ramach istotnych spraw
  • Utrzymywanie dobrych relacji z pasażem handlowym
Dodatkowe zadania:
  • Stosowanie się do prawa pracy
  • Przyjmowanie dodatkowych zadań, jeśli jest to konieczne
  • Nadzór nad środkami trwałymi
  • Sterowanie programami testowymi firmy
  • Wsparcie w zakresie otwarcia i zamknięcia sklepu, jeśli to konieczne
Wymagania:
  • Bardzo duże zainteresowanie trendami modowymi, zainteresowanie moda damską
  • Doświadczenie sprzedażowe w obszarze retail fashion minimum 3 lata z doświadczeniem managerskim
  • Umiejętności zarządzania czasem
  • Efektywne delegowanie zadań
  • Utrzymywanie poufności
  • Zastosowanie zasad panujących w sklepie do poradników, standardów i polityki firmy
  • Umiejętności obsługi komputera
  • Umiejętności managerskie: zarządzanie talentami i rozwojem zespołu, planowanie targetów, utrzymywanie stałej komunikacji, coaching i motywowanie

Wymagania:

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku, prawdziwe zainteresowanie modą
  • Umiejętność zarządzania czasem
  • Umiejętność obsługi komputera

Location

Poland

Availability

2017-12-18

Branch

Warszawa, Spring Poland