Specjalista ds. zaopatrzenia (surowce akcyzowe)

Dla naszego Klienta w województwie śląskim poszukujemy Kandydatów do pracy  na stanowisku:

Zakres obowiązków:
  • Bieżące monitorowanie przepisów prawnych związanych z podatkiem akcyzowym oraz wdrażanie zmian w działalności składu podatkowego.
  • Aktualizacja dokumentacji dotyczącej prowadzenia składu podatkowego.
  • Obsługa Europejskiego systemu „BACHUS”.
  • Prowadzenie ksiąg ewidencyjnych Akcyzowego Składu Podatkowego i ewidencji elektronicznej materiałów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Odpowiada za prawidłowe rozliczanie dostaw materiałów akcyzowych zharmonizowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Odpowiada za rozliczenie miesięczne/ roczne, zużycia materiałów akcyzowych w produkcji.
  • Monitorowanie stanów dziennych i naliczanie ubytków naturalnych materiałów akcyzowych.
  • Tworzenie wymaganych dokumentów celnych (ADT) i innych związanych z wysyłką materiałów akcyzowych ze składu podatkowego.
  • Potwierdzanie i wysyłka do dostawców materiałów akcyzowych wymaganych dokumentów.
  • Samodzielna i bieżąca współpraca, między innymi z Urzędem Celnym, Składami Podatkowymi, Zespołem Badań Surowców, Magazynem Surowców, Magazynem Wyrobów Gotowych.
  • Opracowywanie miesięcznych i rocznych raportów dla Szczególnego Nadzoru Podatkowego oraz uczestnictwo w comiesięcznych i rocznych kontrolach Ksiąg Ewidencyjnych.
  • Odpowiedzialność za obrachunek roczny w obrocie surowców akcyzowych.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe.
  • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku.
  • Znajomość przepisów prawa z zakresu surowców akcyzowych.
  • Znajomość zasad funkcjonowania magazynu i gospodarki magazynowej.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Dobra znajomość pakietu MS Office.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Sumienność, zaangażowanie w pracę i zorientowanie na cel.
  • Dokładność i dobra organizacja pracy własnej .
Nasz  Klient oferuje:
  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej, renomowanej firmie;

Oferta dotyczy pracy stałej. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do nadesłania CV z nazwą stanowiska w temacie wiadomości, na adres: agata.gorska@springpoland.com.

Location

Bielsko-Biała

Contract type

Specialist

Availability

2018-06-01

Branch

Bielsko-Biała, Spring Poland