Spring Professional Poland Jobs Directory

Specjalista ds. controllingu

Description

Pracodawca oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę stałą na pełen etat bezpośrednio u Pracodawcy – dużej, międzynarodowej organizacji,
  • Pracę w sympatycznym, koleżeńskim zespole pracowników z dużym stażem,
  • Konkurencyjne wynagrodzenie,
  • Atrakcyjne benefity pozapłacowe,
  • Szkolenia,
  • Przemyślany proces wdrożenia.

Naszym klientem jest firma produkcyjna z sektora automotive o zachodnim kapitale.

Opis stanowiska:

  • Utrzymanie, nadzór oraz kontrola workflow w systemie ERP,
  • Sporządzanie kalkulacji produktów, dokonywanie analizy kosztów wytworzenia oraz kontrola jednostkowych kosztów wytworzenia produktów i poziomu marży,
  • Obsługa fakturowania, kontrola błędów i zwalnianie faktur do jednostek powiązanych, nadzór nad ewidencją cen,
  • Tworzenie cyklicznych raportów dziennych, miesięcznych i analiza odchyleń kosztów w SAP,
  • Analiza i ocena MPK oraz nadzór nad strukturą MPK,
  • Controlling stanu zapasów, ich ocena i analiza,
  • Sporządzanie rocznego budżetu operacyjnego oraz prognoz,
  • Tworzenie i prowadzenie systemu wskaźników umożliwiających pomiar wyniku operacyjnego,
  • Udział w zamykaniu miesiąca/roku,
  • Wspieranie zespołu w przygotowywaniu raportów i analiz,
  • Ewaluacja potencjału poprawy istotnych procesów oraz opracowywanie propozycji działań,
  • Nadzór nad jakością i poprawnością danych,
  • Przegląd i monitorowanie ewidencji transakcji gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem ewidencji kosztów operacyjnych.

Wymagania Pracodawcy:

  • Wykształcenie wyższe w kierunku ekonomii, finansów, rachunkowości lub podobne (mile widziana specjalizacja controlling lub studia podyplomowe w tym zakresie),
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze controllingu, przede wszystkim w controllingu produkcyjnym,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • Język angielski lub niemiecki w stopniu komunikatywnym,
  • Znajomość programu SAP będzie dodatkowym atutem.

Location

Nowa Sól

Contract type

Staff/Associate

Availability

2022-05-25

Branch

Spring Professional Poland