W powstającym w Gryfinie pod Szczecinem centrum logistycznym Zalando pracę znajdą nie tylko pracownicy magazynu, ale także specjaliści od IT, HR czy utrzymania ruchu.

Niemiecki gigant handlu internetowego, zatrudni 1000 osób na różnych stanowiskach. Za rekrutację specjalistów odpowiada Spring Professional Poland, wchodzący w skład The Adecco Group.

Wyzwanie dla najlepszych

– Konieczne będzie zatrudnienie zarówno specjalistów od IT, jak i utrzymania ruchu oraz ludzi od HR – mówi Andrzej Bibik, Engineering Consultant z firmy Spring Professional. Ekspert podkreśla, że znalezienie kandydatów choć będzie wyzwaniem, bez wątpienia jest możliwe – Zalando jest wielką, międzynarodową marką, a praca dla nich może być trampoliną kariery dla wielu specjalistów – mówi.

Spring Professional jest wyłącznym partnerem zewnętrznym na zatrudnienie pracowników średniego i wyższego szczebla.

Rekrutacja rozpoczęła się już w styczniu. Kolejne ogłoszenia będą się pojawiały do końca roku. Centrum logistyczne pod Szczecinem o powierzchni ok. 130 tys. m2, będzie jednym z największych, którym zarządza firma Zalando, obok trzech rozmieszczonych w Niemczech.

– Polska jest w tej chwili niezwykle atrakcyjnym regionem dla takich inwestycji – wskazuje Andrzej Bibik – Mamy świetnie przygotowaną kadrę oraz konkurencyjne koszty tworzenia tego typu przedsięwzięć w porównaniu do innych krajów w Europie.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Strategiczna lokalizacja, coraz lepsza infrastruktura drogowa, bliskość rynku niemieckiego i potencjalnych pracowników zdecydowały o lokalizacji nowego centrum logistycznego

Światowy gigant nad polskim morzem

Zalando jest jednym z największych sklepów internetowych na świecie, który zatrudnia obecnie ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Sklep jest znany przede wszystkim ze swojego proklienckiego podejścia oraz wysokiej jakości obsługi. Miesięcznie dostarcza kilka milionów przesyłek w 15 krajach w Europie.

Według danych opublikowanych przez GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosiła w styczniu wynosiła 8,6 procent[1], co stanowi jeden z najniższych poziomów rejestrowanego bezrobocia w historii. W województwie zachodniopomorskim wskaźnik ten wynosi 11,5 procent[2].

The Adecco Group w Polsce i na świecie

The Adecco Group, które działa w Polsce od 1994 roku, jest światowym liderem dostarczającym kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz przekształcającym świat pracy dzięki talentowi
i technologii. Każdego roku The Adecco Group zapewnia pracę oraz możliwość rozwoju zawodowego dla ponad 62 tysięcy ludzi w Polsce oraz ponad 700 tysięcy na całym świecie.
The Adecco Group w Polsce reprezentują trzy wyspecjalizowane marki:

   

Adecco jest sztandarową marką The Adecco Group oferującą rozwiązania z zakresu pracy tymczasowej, rekrutacji stałych, outsourcingu funkcji zarządzania personelem, onsite, outplacementu, field marketingu, adjust (optymalizacja kosztów personalnych firmy) oraz consultingu HR.

   

Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience oraz IT. Specjalizuje się w rekrutacji ekspertów, kierowników, kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla oraz projektach AC/DC.

   

Modis jest globalnym dostawcą usług rekrutacyjnych, outsourcingu personelu
(IT Contracting) oraz usług zarządzanych (Managed Services Provider) dla działów IT różnych sektorów. Obsługuje kilkaset kategorii zatrudnienia w branży IT obejmujących konkretne zestawy umiejętności, języki programowania czy technologie.

 

The Adecco Group jest firmą z listy Fortune Global 500 (znajduje się także na liście 500 największych firm
w Polsce dziennika Rzeczpospolita), z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, notowaniami na szwajcarskiej giełdzie SIX (ADEN), z ponad 33 000 pracowników oraz 5100 oddziałami w 60 krajach na całym świecie.

Dodatkowych informacji udzielają:

Krzysztof Zajkowski, The Adecco Group, tel.: 691 054 863, krzysztof.zajkowski@adeccogroup.com

Adam Sanocki, Attention Marketing, tel.: 605 561 861, a.sanocki@attentionmarketing.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.